Otázky a odpovědi

Je RenehaVis vhodný pro pacienty indikované k chirurgické náhradě kolenního kloubu? /čekající na chirurgickou náhradu kolenního kloubu?

Aplikace RenehaVisu zlepšuje kvalitu života pacientů indikovaných k chirurgické náhradě kolenního kloubu a často oddaluje operaci. Aplikace RenehaVisu rovněž zlepšuje kvalitu života pacientů, kteří ze zdravotních důvodů nemohou nebo nechtějí podstoupit chirurgickou náhradu kolenního kloubu.

Je RenehaVis použitelný na všechny druhy bolestí v koleni?

RenehaVis je určen pro léčbu všech typů osteoartrózy kolenního kloubu a chondropatií (onemocnění chrupavky).

Je nějaký stav, kdy nemůže být RenehaVis aplikován?

Aplikace RenehaVis™ není možná při přecitlivělosti na kyselinu hyaluronovou a nedoporučuje se také podání v akutní fázi zánětu v kloubu nebo při výpotku – zánět je nutné nejprve vyléčit a výpotek odstranit.

Je aplikace RenehaVisu bolestivá?

Aplikaci injekce provádí vyškolený lékař pro tuto aplikaci. Aplikace se provádí tenkou jehlou do nitrokloubního prostoru, pacienti popisují bolest srovnatelnou s běžnou injekcí a v některých případech je popisován tlak při nebo po aplikaci prostředku.

Co říkají Uživatelé přípravku RenehaVis

Je aplikace RenehaVisu bezpečná?

Aplikace RenehaVis  je prováděna za přísných aseptických podmínek (zamezení infekce při vpichu) a je aplikováno velmi malé množství tekutiny do prostoru kloubu. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, která je produkována ve zdravém kloubu.

Je nutná hospitalizace?

Hospitalizace není nutná, prostředek RenehaVis se aplikuje ambulantně během několika minut. Poté pacient odchází domů.

Je RenehaVis hrazený pojišťovnou?

RenehaVis je hrazen pouze částečně z veřejného zdravotního pojištění za jasně stanovených podmínek (vyšší stupeň osteoartrozy II a III).

Potřebujete poradit? Naši experti jsou vám plněk dispozici každý všední den od 9:00 do 17:00 na čísle +420 734 753 440

Jak dlouho RenehaVis účinkuje?

Je prokázána 12 -24 měsíční účinnost prostředku Renehavis od doby aplikace. Samozřejmě délka působení je ovlivňována více faktory, jedním z nejdůležitějších je stupeň poškození kloubu.

Vyléčí RenehaVis můj kloub zcela?

Artróza je chronické onemocnění, charakterizované destrukcí kloubních tkání. RenehaVis dokáže ochránit a reparovat zbytkové kloubní tkáně a výrazně redukovat projevy choroby (bolest a ztuhlost), a tím velmi zpomaluje progresi osteoartrotických změn. Znovuvytvoření kloubních tkání možné není.

Chtěl bych se dozvědět více o artroze a prostředku RenehaVis, na koho se mohu obrátit?

Zavolejte nám na pacientskou linku 734 753 440 a my zodpovíme všechny vaše dotazy. Můžete využít i e-mailového kontaktu info@renehavis.cz.

Potřebuji najít ortopeda, za nímž bych mohl jít s žádostí o léčbu prostředkem RenehaVis, kam se mohu obrátit?

Zde najdete seznam ortopedických ambulancí, které se zabývají léčbou osteoartrozy prostředkem RenehaVis. Pro efektivní a pohodlné objednání kontaktujte info@renehavis.cz nebo nám zavolejte na pacientskou linku 734 753 440 a my Vám kontakt zprostředkujeme.